ŻYCZENIA

Niech Bóg rzeczywiście się rodzi i narodzi – w życiu i w sercu każdego człowieka, niech się narodzi pośród nas, w Kościele świętym – w posługiwaniu papieża Franciszka; w ojczyźnie naszej – w sercach rządzących i rządzonych; w sercach Polaków żyjących na emigracji; niech się narodzi w domach naszych i rodzinach – w miłości rodziców, dzieci i młodzieży, w sercach cierpiących i samotnych. Dziś wszyscy jesteśmy razem. I niech to trwa.

Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom i w całym Nowym 2019 Roku towarzyszy Boże błogosławieństwo – Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Podziękowania wobec wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania świąt: P. organistce za ubogacenie rorat pięknym śpiewem z dziećmi. Służbie liturgicznej z panami szafarzami na czele, wszystkim czytającym i śpiewającym, panom kolektantom. Dziękuję za choinki. Dziękuję mieszkańcom Lipienicy z p. sołtysem za wzniesienie żłóbka strojenie choinek i sprzątanie kościoła. Podziękowania dla p. Marii i p. Teresie za dbanie o ołtarz, obrusy i dekoracje.

Adwent i roraty są nierozerwalnie związane z tymi Świętami i wszyscy, którzy nie przejęli się okresem Adwentu dużo stracili!! Bardzo dziękuję dzieciom, wielu rodzicom i wszystkim za piękny i budujący udział w roratach.

Dziękuję za dary na stół w plebanii. Chciałbym też, korzystając z okazji obecności tak wielkiej obecności parafian podziękować za życzenia złożone czy to podczas spotkań opłatkowych czy przy innych okazjach a także za te, które przekazano pocztą czy telefonicznie.

Ofiary złożone przy żłóbku przez cały okres Narodzenia Pańskiego przeznaczone będą na misje katolickie. (kosz dla dorosłych).

Rozpoczyna się Oktawa Uroczystości Narodzenia Pańskiego

W pierwsze święto msze św. o 09.30 i 11.15. po niej Nabożeństwo przy żłóbku

W drugie święto czyli w Św. Szczepana msze jak w niedzielę.

Dzień ten związany jest jak co roku z naszą katolicką uczelnią w Lublinie – zostanie odczytany list rektora KUL-u i zebrana puszka na cele uczelni.

pt. św. Jana Apostoła i Ewangelisty

sb. Śś. Młodzianków Męczenników

Ndz. Św. Rodziny Jezusa, Maryji i Józefa

wt. 31.12 wspomnienie papieża św. Sylwestra. Po wieczornej mszy odprawimy Nabożeństwo przebłagania i dziękczynienia na zakończenie Roku Cywilnego ze śpiewem uroczystego hymnu „Ciebie Boga Sławimy”. Za udział można uzyskać odpust zupełny.

Intencje mszalne:

WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO

Wt. (24.12) 22.00 + Witold Sitarek i zm. z rodz.

00.00 PASTERKA W INTENCJI WSZYSTKICH RODZIN PARAFII UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

Śr. (25.12) 9.30 + Radosław Znaniecki i zm. z rodz.

11.15 40 rocznica ślubu Krystyny i Kazimierza z podz. i prośbą ŚW. SZCZEPANA PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

Czw. (26.12) 07.45 + Janina Wojtalewicz XX r. śm.

09.30 + odzice Zenobia i Zenon i brat Tadeusz

11.15 + Szczepan Baumgart oraz zm. z rodz. Baumgart i Kiełpikowskich po mszy chrzest: Iga Zofia Sitkiewicz

Pt. (27.12) 18.00 + Wiktor i Felicja Baumgartowie, Wiktor Chruszczewski

18.30 + Helena Milczewska od uczest. pogrzebu

Sb.(28.12) 18.00 z podz. za łaski Starego Roku o błog. w Nowym Roku dla rodziny Jędryczka i z ok. im. Mieczysława na mszy chrzest: Filip Nowicki

Ndz. (29.12) 07.45 + Eryka, Teodor Wojtalewicz, Helena i Jerzy Grabowicz zm. z rodz. Januszewskich, Wojtalewicz, Grabowicz Lorbieckich

09.30 + Marian Szatkowski IX r. śm. i zm. z rodz. Szatkowskich, Muziołów i o błog… na mszy chrzest: Natalia Karolina Ratkowska

11.15 + mąż Edward Mroziński V r. śm.

Pon. (30.12) 18.00 + Bernard Holc 50 r. śm i o błog…

Wt. (31.12) 18.00 za parafian

Śr. (1.01.2020) 09.30 z podz. za łaski Starego Roku z prośbą o błog Boże w Nowym Roku dla rodziny Dobaczewskich

11.15 intencja rodziny Przybysz

15.00 + Janina i Edward Rydzkowscy

Nasi szafarze p. Wiesław i p. Wojciech wyruszą z komunią św. do naszych chorych w pierwsze święto po sumie czyli ok. godz. 10.30. Bardzo im dziękuję za ich poświęcenie.

W dniach 10-12. 01 w Kompleksie Poklasztornym w Bysławku odbędzie się Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego.

Sołtys Świekatowa p. Sławek bardzo dziękuje wszystkim, którzy podzielili się zakupami świątecznymi w sklepie Lewiatan. Zebrano ponad 80 kg. Produktów i słodyczy. Obdarowano nimi 25 rodzin. Podziękowania dla obsługi sklepu oraz osobom, które paczki przygotowały. Dzięki za wielkie serce. Akcja powtórzona zostanie za rok bo warto się dzielić.

Podziękowania dla obsługi sklepu Irys za pomoc w rozpowszechnianiu świec Caritas i opłatka.

Od soboty rozpocznie się nasza parafialna Wizyta Duszpasterska czyli kolęda.

Komentowanie zostało zamknięte.