Jutro o 14.00 pogrzeb śp. Krystyny Sznajdrowskiej ze Świekatowa Dobry Jezu…

W liturgii:

Pon. św. Jozafata Koncewicza bp. i męczennika

Wt. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka Krystyna pierwszych męczenników Polski

Sb. św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy

Można przynosić wypisane na własnych kartkach, najlepiej dużymi literami wypominki całoroczne za zmarłych 2018/19. Dopisujemy godzinę, o której mają być czytane. Wypominki całoroczne przynosimy do zakrystii. Zacznę je odczytywać przed mszami niedzielnymi o 7.45 i 9.30 pod koniec listopada.

Intencje mszalne

Pn.(12.11) 18.00 + Kazimierz Krukowski z ok. ur. i o błog…

18.30 + Teodozja Klemens Pipowscy i Mieczysław Kowalkowski

Wt. (13.11) 07.30

Śr. (14.11) 18.00 + z rodz. Mroczek, Włoch, Glazik i Ciechanowskich w r. śm, Stanisława i Lidia w r. śm.

18.30 + Helena Nowicka w I r. śm.

Czw. (15.11) 18.00 + Ulryk Janowski w VI r. śm.

Pt. (16.11) 18.00 + Edmund Chabowski, rodzice Wanda i Leon, rodzeństwo Czesława i Konrad, Helena i Jan, Jadwiga i Leon, Łucja, Łucja Leon i Stanisław Sieraszewscy i zm. z tych rodzin

18.30 + Janusz Gackowski V r. śm. rodzice z ob. str. siostra Janina, szwagrowie i o błog…

Sb.(17.11) 16.00 XXXXX r. ślubu Henryk i Danuta Tarkowscy z podz. i prośbą

17.00 + Benedykt Karwasz w r. śm.

18.00 + Jadwiga Kniewel XII r. śm. z rodz. Jaroch, Kniewel i o błog…

Ndz. (18.11) 07.45 z ok. jubileuszu Jadwiga i Marian, Danuta i Benedykt z podz. i prośbą

09.30 + Janusz Nowicki XIII r. śm., tata Kazimierz, dziadkowie i o błog…

11.15 + Ryszard Barylski II r. śm. i rodz. z ob. str.

Dziś odpust parafialny św. Marcina Bp. Jest to też dzień centralnych obchodów Wielkiego Jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Uroczystą sumę odpustową wzbogacimy celebracją wprowadzenia do kościoła relikwii bł. Bronisławy. Zagra nasza Orkiestra. Odprawiliśmy nowennę do bł. Bronisławy jako przygotowanie do wprowadzenia relikwii. Odpust zupełny zyskujemy spełniając trzy warunki:

– spowiedź sakramentalna lub stan łaski uświęcającej,

– przyjęcie komunii świętej,

– modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Na zakończenie odpustu będzie możliwość oddania czci relikwiom błogosławionej przez ucałowanie. Dla każdego przewidziano pamiątkowy obrazek.

Za ofiary kolekty remontowo-inwestycyjnej Serdeczne Bóg Zapać!

Dziś wyruszy po raz XXVI Bieg Niepodległości. Zbiórka o 14.30 a start o 15.00. Podczas Biegu przed szkołą zasadzony zostanie pamiątkowy dąb.

17.XI tj. w sobotę w naszej świątyni odbędzie się koncert Orkiestry dętej ze Świecia i chóru parafialnego z Bukowca o tematyce patriotycznej. Zacznie się po wieczornej mszy św. Zaproście krewnych, znajomych i innych aby posłuchać na żywo tych pięknych pieśni i piosenek, które towarzyszyły naszym przodkom podczas odzyskiwania niepodległości.

W niedzielę 18.11 na mszy o 11.15. kandydaci do Sakramentu Bierzmowania złożą w kościele podania do ks. Biskupa z prośbą o Sakrament dojrzałości.

Przed kościołem wolontariusze rozprowadzają kolejny numer Biuletynu Informacyjnego Gminy (BIG).

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Listewnika z Lubania Lipiny

Dobry Jezu…

W liturgii:

Trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Codziennie można uzyskać przychodząc do kościoła odpust zupełny za zmarłych. Przez całą oktawę za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie choćby tylko w sposób duchowy dowolnej modlitwy można również uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

Można przynosić wypisane na własnych kartkach, najlepiej dużymi literami wypominki całoroczne za zmarłych 2018/19. Dopisujemy godzinę, o której mają być czytane. Wypominki całoroczne przynosimy do zakrystii. Zacznę je odczytywać przed mszami niedzielnymi o 7.45 i 9.30 pod koniec listopada. Na bocznych ołtarzach wyłożyłem karteczki do wypominek jednorazowych.

Więcej »

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ewy Zielas z Szewna l. 51 Dobry Jezu…

W poniedziałek ostatni Różaniec dla dzieci o 16.30 a dla dorosłych o 17.30. W środę z racji spowiedzi Różaniec odmawiamy indywidualnie w domu lub w kościele.

W liturgii:

Dziś Niedziela Solidarności z Kościołami w Potrzebie pod hasłem Pakistan Przerwać Milczenie. Modlimy się i wspieramy umęczonych braci i siostry w wierze w tym kraju.

Dziś odbywa się doroczne liczenie wiernych tzw. Dominicantes i Communicantes.

Więcej »

Przez cały październik modlimy się wspólnie na Różańcu. Zapraszam wszystkich do licznego udziału. Różaniec dla dzieci będzie w pon. śr. i pt. o godz. 16.30. Dla dorosłych o 17.30. W soboty i niedziele odmawiamy 1 dziesiątkę. Dzieci otrzymują specjalne fragmenty różańcowych tajemnic, które na koniec złożą im się w całość.

W niedzielne poranki przed pierwszą mszą śpiew Godzinek.

W liturgii:

Dziś Niedziela Misyjna. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki pracyjące na wszystkich kontynentach świata. Przy wyjściu z kościoła można ofiarować datek na misje.

Więcej »

Przez cały październik modlimy się wspólnie na Różańcu. Zapraszam wszystkich do licznego udziału. Różaniec dla dzieci będzie w pon. śr. i pt. o godz. 16.30. Dla dorosłych o 17.30. W soboty i niedziele odmawiamy 1 dziesiątkę. Dzieci otrzymują specjalne fragmenty różańcowych tajemnic, które na koniec złożą im się w całość.

W niedzielne poranki przed pierwszą mszą śpiew Godzinek.

Dziś Dzień Papieski związany od lat z Fundacją Nowego Tysiąclecia. Pomaga ona w kształceniu młodych pragnących wiedzy ale nie mających na to środków, najczęściej pochodzących z małych środowisk. To zbiórka ogólnopolska, przeprowadzana również na ulicach miast i miejscowości naszej Ojczyzny przez Więcej »