Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Trwa czas wakacji i dla niektórych z nas urlopów. Wszystkim wyjeżdżającym i wypoczywającym w naszej parafii życzymy wielu Bożych Łask, nabrania sił fizycznych i duchowych i bezpieczeństwa.

Dziś ODPUST NMP Z GÓRY KARMEL – popularnie nazywany Matki Boskiej Szkaplerznej. Chcemy wyrazić naszą cześć do Maryi Matki wszyscy a zwłaszcza osoby posługujące się szkaplerzem na co dzień. Kazania na wszystkich mszach św.  wygłosi o. misjonarz Adam Klinikowski pochodzący z naszej parafii, który będzie przewodniczyć celebracji Sumy Odpustowej o 11.15. Na zakończenie odpustu odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W liturgii:

Pon. św. Brygidy zakonnicy Patronki Europy

Wt. św. Kingi dziewicy

Śr. św. Jakuba Starszego Apostoła i św. Krzysztofa. Jest to Dzień Modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów

Dziś rozpoczynamy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem:

” Z mocą Ducha Św. niesiemy Chrystusa.” Za tydzień poświęcę pojazdy. Zapraszam wszystkich z pojazdami jeżdżącymi a więc z samochodami, motorami, skuterami, rowerami, wózkami itp. Intencją błogosławieństwa ogarnę też te pojazdy, których nie sposób tu podstawić jak traktory, kombajny i wszystkie inne urządzenia na kołach służące do pracy a znajdujące się w naszej parafii. Dzień ten związany jest też od kilku lat ze zbiórką do puszki na rzecz MIVA a więc organizacji kościelnej zajmującej się zaopatrywaniem polskich misjonarzy w sprzęt jeżdżący.

Nasz datek do puszki będzie też podzięką za poświęcenie własnych pojazdów i każdy bezpiecznie przejechany kilometr od ostatniego poświęcenia pojazdów. Odczytam Słowo ks. Jerzego Kraśnickiego – Przewodniczącego MIVA Polska.

Intencje mszalne

Pn.(23.07) 18.00 + Krzysztof i Wacław Peplińscy

18.30 + Gerhard Mroziński od mieszk. Małe Łąkie

Wt. (24.07) 07.30 + Edmund Barecki

Śr. (25.07) 18.00 + Wanda (VIII r. śm.) i Jan Janowscy

18.30 + Teresa Walda (z ok. ur.) i mąż Stefan

Czw. (26.07) 18.00 + mama Anna, babcia Anna (w dn. im.) dziadek Alojzy (w rocz. śm.) i zm. z rodz. Szatkowskich

18.30 + Bernard Czarnowski i jego rodzice Wanda i Ksawery

Pt. (27.07) 17.00 z ok. 40 ur. Iwony z podz. i prośbą

18.00. + Wiktor Chruszczewski, Tadeusz Jakoby, szwagrowie Grzegorz i Eugeniusz i zm. z rodz.

18.30 I. + Stefan Kiełpikowski (z ok. ur.) i o błog…

II. o szczęśliwą operację i powrót do zdrowia błog i opiekę NMP (o. Adam)

Sb.(28.07) 16.30 o błog. Boże dla Błażeja w I r. ur. i wszelkie łaski dla całej rodziny

17.00 + Krzysztof Ledziński (II r. śm.)

18.00 I. + Czesławę i Jana Lewczuk

 II. + rodzice Urszula i Benedykt Kujawa oraz ich rodzice z ob. str. (o. Adam)

Ndz. (29.07) 07.45 + Jerzy Drozdowski, ojciec Jan, Irena i Kazimierz Pozorscy i dziadkowie z ob. str.

09.30 + Anna Kapka i Danuta Urbańska

11.15 + Grażyna Winiarska po mszy chrzest: Natan Senkowski

Zapowiedzi pierwsze: Artur Przybyszewski – Poznań

Ewelina Strelau – Jania Góra

Zachęcam do udziału w pielgrzymce pieszej na Jasną Górę.

Starostwo Powiatowe zaprasza na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „ Edukacja dorosłych na rzecz rynku pracy w powiecie sępoleńskim, świeckim i tucholskim, dzięki którym można zdobyć wiedzę, umiejętności, kwalifikacje zawodowe.

Komentowanie zostało zamknięte.